Росія сумнівається в законності реверсу газу з ЄС в Україну

Субота, 5 квітня 2014, 11:29

Ідея організація реверсних поставок газу з Європи в Україну викликає питання: фізичний реверс навряд чи можливий, а "віртуальний" реверс вимагає розгляду з точки зору законності.

Про це сказав голова "Газпрому" Олексій Міллер в інтерв'ю каналу "Росія-24", передає "РИА Новости".

За його словами, готові вести такі поставки європейські компанії повинні дуже уважно подивитися на законність подібного роду операцій.

Глава українського міненерго Юрій Продан раніше заявив, що Україна налагоджує реверсні поставки з Європи. Зокрема, Київ намагається домовитися про реверс газу зі Словаччиною.

За словами Міллера, "якщо говорити про реверсні поставки, то тут можна поставити кілька запитань", в тому числі, чи реально фізично здійснити реверс газу з Європи в Україну.

"Є великі сумніви стосовно того, що можуть бути здійснені реверсні поставки фізично зі Словаччини, наприклад в район Донецька, Харкова чи Києва. А якщо це так, то тоді виникає інше питання про те, що якщо це не фізичний реверс, а якийсь віртуальний реверс на папері, то як українська сторона може розпоряджатися газпромівським газом в українській трубі, оскільки пункти здачі у нас знаходяться в Європі? Звичайно, потрібно дуже уважно подивитися, чи є такого роду схема законною", - сказав Міллер.

За його словами, "у зв'язку з цим це питання вимагає дуже уважного вивчення і розгляду".

"У тому числі, я думаю, що і європейські компанії, які готові здійснювати поставки газу в Україну в реверсному режимі, повинні дуже уважно, дуже уважно подивитися на законність такого роду операцій", - додав він.

"Труба не може одночасно працювати в аверсному і реверсному режимі, а якщо мова йде про розмінні операції, якомусь віртуальному "своп", якомусь віртуальному реверсі, то треба розуміти, що газ, який залишається на території України, це наш газпромівський газ, і ніхто, крім "Газпрому", не може ним розпоряджатися так, як вважає за необхідне", - сказав Міллер.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua