Чотирьох великих операторів АЗС підозрюють у ціновій змові

Середа, 30 квітня 2014, 19:35

Антимонопольний комітет України підозрює мережі АЗС Shell, WOG, "ОККО" і Parelell у ціновій змові, що призвела до необгрунтованого підвищення цін на нафтопродукти.

Про це повідомила прес-служба АМКУ, передає УНІАН.

"Суб'єкти господарювання, які реалізують паливо на АЗС під брендами "ОККО", "WOG", "SHELL", "Parallel" і деякі інші, ціни не знизили і станом на 29 квітня 2014 року встановили їх на бензин А-95 на рівні 15,99-16,07 гривень за літр. Разом з тим, надана комітету інформація не дає підстав для висновку про обгрунтованість саме таких цін", - говориться в повідомленні.

У відомстві повідомили, що мають намір перевірити дотримання законодавства про конкуренцію цими мережами і у разі виявлення порушень вжити вичерпних заходів.

"Враховуючи вищесказане, а також те, що ці учасники ринку підвищували ціни на моторні бензини і дизельне пальне практично одночасно і встановлювали їх на однаковому або близькому за розміром рівні, а на багатьох регіональних ринках ці суб'єкти господарювання мають ознаки індивідуальної або колективної монополії, територіальним відділенням АМКУ доручено здійснити перевірку дотримання законодавства про захист економічної конкуренції цими учасниками ринку при встановленні цін на бензини і дизельне пальне", - наголошується в повідомленні.

Водночас, у повідомленні АМКУ зазначається, що мережі АЗС "Укрнафта", "Авіас", ANP, БРСМ і UkrPetrol знизили ціни до 14,65-14,7 гривень за літр.

Як повідомлялося, Антимонопольний комітет вважає обгрунтованою ціну бензину марки А-95 на рівні 14,95-15,45 гривень за літр.

Мережа автозаправних станцій WOG належить групі "Континіум", очолюваній народним депутатом Ігорем Єремеєвим, якого також називають тендерним королем.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua