Борг України за газ досяг 3,5 мільярда - ''Газпром''

Середа, 30 квітня 2014, 16:50

Україна в квітні вибрала газу на 1,2 мільярда доларів, довівши борг до 3,5 мільярда доларів.

Про це свідчать розрахунки Агентства газової інформації на основі оперативної статистики ЦДУ ПЕК, передає "Інтерфакс-Україна".

Як наголошується, експорт газу "Газпрому" до Західної Європи після 7-відсоткового просідання в березні в квітні збільшився на 3% порівняно з квітнем 2013 року - до 12,92 млрд кубометрів. За підсумками перших чотирьох місяців 2014 року експорт зріс на 2,2%.

"Нафтогаз України" у квітні, як очікується, імпортує 2,58 млрд кубометрів російського газу на суму 1,2 млрд доларів (виходячи з ціни 485,5 долара за тисячу кубометрів). З урахуванням квітневого рахунку загальна сума до оплати за поточні поставки становить 3,45 млрд доларів.

Цю цифру підтвердив журналістам і офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов: "Враховуючи заявку "Нафтогазу України" на 30 квітня і ті обсяги, які ми вже поставили в цьому місяці, загальна заборгованість України за російський газ, за попередніми оцінками, становитиме 3,492 млрд доларів".

Експерти галузі відзначають, що поточний відбір газу "Нафтогазом", який знаходиться на максимальних передбачених контрактом рівнях, істотно перевищує поточні потреби газового балансу країни і може говорити тільки про те, що Україна почала масове закачування газу в свої сховища.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!