Мінекономрозвитку очікує стабілізації валютного курсу найближчими днями

Вівторок, 29 квітня 2014, 20:31

Міністерство економічного розвитку та торгівлі очікує стабілізації валютного курсу найближчими днями.

Про це повідомив перший заступник міністра Анатолій Максюта на брифінгу в Кабінеті міністрів, передає УНІАН.

"Ми очікуємо стабілізації курсової ситуації. Як ви знаєте, найближчими днями має відбутися засідання ради Міжнародного валютного фонду, де, як ми сподіваємося, буде розглянуто й позитивно вирішено питання про надання Україні кредиту", - сказав Максюта.

Чиновник зазначив, що, згідно з оцінками міністерства, це приведе до стабілізації ситуації на валютному ринку.

"І ми матимемо ті цільові показники, які були закладені Національним банком під час нашої спільної роботи над проектом прогнозу на поточний рік", - додав Максюта.

Він також зазначив, що знецінення національної валюти вже вплинуло на споживчі ціни, й нагадав, що споживча інфляція за підсумками січня-березня цього року прискорилася до 3%.

Водночас, Максюта підкреслив, що курсові коливання позитивно вплинули на торговий баланс України за допомогою скорочення імпорту й зростання виручки експортерів, що сприяє вирівнюванню торгового балансу.

"Але на такому короткому проміжку часу ми не можемо говорити про якісь стабільні результати, тим більше, що в експорті також є імпортна складова, відповідно, курс впливає на обидва показники (експорт і імпорт)", - сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!