Кабмін хоче ввести граничні ціни на ліки за рецептами

П'ятниця, 25 квітня 2014, 17:18

Кабінет міністрів узгоджує проект постанови про запровадження в Україні граничних відпускних оптових цін на лікарські препарати, які відпускаються за рецептами, що становить приблизно половину від загальної кількості препаратів.

Про це в ході брифінгу в Кабміні заявив начальник відділу організації і надання висновків економічного обгрунтування витрат на продукцію фармацевтичного ринку Державної інспекції України з контролю за цінами Сергій Стаховський, передає УНІАН.

"При розрахунку цін братимуться до уваги ціни на такі самі препарати в сусідніх країнах - Словаччині, Болгарії, Молдові й Польщі. Якщо подібні лікарські препарати в цих країнах не представлені, враховуватимуться ціни в Латвії, Сербії, Угорщині й Україні. Це механізм референтного ціноутворення", - сказав Стаховський.

За його словами, громадяни зможуть з відкритих джерел дізнатися про встановлену граничну ціну лікарського препарату і контролювати фармацевтичний бізнес.

"Якщо встановлені ціни будуть перевищені, громадяни зможуть оперативно інформувати про це Держцінінспекцію. У разі порушення вимог формування, встановлення і використання встановлених цін вся незаконно одержана виручка вилучатиметься в бюджет, а на порушників - накладатимуться штрафи", - зазначив представник Держцінінспекції.

У ході брифінгу він підтвердив, що на ринку фармпрепаратів справді має місце зростання цін.

"Ми розділяємо ліки, ціни на які регулюються і не регулюються державою. На регульовані препарати ціни зросли на 60-70%, на нерегульовані - на 100-120%", - сказав Стаховський.

Серед чинників, що вплинули на зростання цін, він назвав девальвацію гривні і загальнополітичну нестабільність у країні, а також інформаційний ажіотаж і паніку.

"Запровадження 7% ПДВ на ліки вплинуло на ціноутворення незначною мірою. Знаючи ситуацію, коли завозилися ліки через посередницькі структури, митна вартість товару зростала в 2-3 рази", - сказав Стаховський.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!