Єврокомісар Еттінгер застерігає від газової кризи в Європі

Субота, 19 квітня 2014, 12:11

Комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер застеріг від можливої газової кризи в Європі у зв'язку з конфліктом в Україні.

Про це він заявив у суботу газеті Welt am Sonntag, передає "Німецька хвиля".

"Якщо ми не докладемо зусиль для того, щоб Україна опинилася у змозі оплатити борги за постачання газу у розмірі понад два мільярди доларів, то виникне небезпека припинення поставок російського газу", - заявив Еттінгер.

Він нагадав, що Україна є важливою транспортною країною, загострення ситуації може призвести до неконтрольованих процесів, які торкнуться і Німеччини.

Агентство Reuters звертає увагу на слова Еттінгера про те, що європейці минулими роками багато чого зробили для компенсації можливих перебоїв у поставках.

Для більш ефективного постачання країн ЄС побудовані нові газопроводи, розширено потужності газосховищ. Найближчим часом будуть вжиті заходи з метою запобігання газової кризи та забезпечення надійного постачання наступної зими.

Разом з тим єврокомісар закликав лідерів країн ЄС розробити довготривалу енергетичну стратегію. Він висловив надію на те, що в ході майбутнього в червні саміту Євросоюзу на поставлені питання будуть дані відповіді.

Еттінгер також підкреслив, що в найближчі роки важливу роль в Європі збережуть атомні електростанції. На його думку, частка АЕС у виробництві електроенергії ще кілька десятиліть буде становити не менше 25%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!