Баррозу закликав Путіна не вводити передплату Україні

Четвер, 17 квітня 2014, 15:43

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу відкинув ідею передоплати Україною поставок за російський газ як таку, що може негативно вплинути на безпеку російського газового транзиту українською територією до Європи.

Про це йдеться у листі-відповіді Баррозу на ім'я президента Росії Володимира Путіна, який попередив про проблеми у газових відносинах з Києвом у листі від 10 квітня, направленому лідерам 18 країн ЄС.

"Співпраця між ЄС та Російською Федерацією в енергетичній галузі спирається на спільні інтереси... Контрактна надійність РФ як постачальника газу на кону у цій справі. У вашому листі ви вказуєте на непогашені борги "Нафтогазу України" як причину для "Газпрому" перейти на режим передоплати, який може - в разі відсутності оплати - спонукати "Газпром" до часткового чи повного припинення поставок газу Україні", - пише Баррозу.

"Такий розвиток є причиною серйозної стурбованості, оскільки він принесе перебій поставок ЄС та іншим країнам-партнерам і стосуватиметься закачування газу у сховища в Україні на найближчу зиму. Що стосується поставок до Європи, то хочу нагадати про контракти між європейськими компаніями та "Газпромом". Відтак це обов'язок "Газпрому" впевнитись, що обумовлені обсяги газу постачаються згідно з контрактами", - додає президент Єврокомісії.

Баррозу нагадав, що поставки газу Євросоюзу та Україні тісно переплетені, і наголосив, що ЄС готовий обговорювати, як виконуються контракти, з усіма сторонами на основі ринкових цін, міжнародних норм та правил з тим, аби впевнитись, що транзит через українську територію, закачування газу в сховища України та поставки газу Україні здійснюються у прозорий та надійний спосіб.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!