"Укравтодор" хоче розплатитися з підрядниками векселями

Понеділок, 14 квітня 2014, 17:02

Державне агентство автомобільних доріг України розглядає можливість погашення заборгованості перед підрядниками з допомогою векселів, які буде викуповувати державний "Ощадбанк".

Про це заявив голова агентства Олександр Малін під час зустрічі з громадськими активістами та представниками дорожньо-ремонтних підприємств, передає УНІАН.

"Ми розглядаємо варіант, щоб випустити і розрахуватися з вами (підрядниками) векселями, які тут же купить "Ощадбанк", але спочатку нам потрібно погодити обсяг державних гарантій, оскільки для "Укравтодору" це буде нове запозичення", - повідомив Малин.

За його словами, така схема дозволить влити в підприємства живі гроші і запобігти зупинці їхньої роботи.

Глава агентства уточнив, що сукупний кредитний портфель "Укравтодору" перевищує 37 млрд гривень, не включаючи близько 3 млрд гривень боргів перед підрядними організаціями.

"Це і постачальники паливно-мастильних матеріалів, це і безпосередні виконавці робіт, яким ми винні з 2010, 2011, 2012 роки і розрахували їхні внутрішні фінансові та бухгалтерські втрати за період з виконання робіт по даний час", - сказав Малин.

Він нагадав, що частина заборгованості агентства - це податкові зобов'язання, які відразу після погашення боргів повернуться в бюджет. Тому керівництво агентства вивчає можливість погашення векселями лише частини заборгованості в обсязі зобов'язань підприємств перед державним бюджетом, що дозволить відразу здійснити залік з бюджетом, не чекаючи надходження коштів.

"Ми повністю розписали механізм, приготувалися і запропонували це Кабміну, якщо вони визнають це можливим. Ми цю систему зараз прописуємо, щоб не чекати вільного ресурсу", - сказав голова "Укравтодору".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua