НБУ розглядає кіпрський сценарій порятунку проблемних банків - ЗМІ

Субота, 12 квітня 2014, 12:55

У Нацбанку України всерйоз розглядають можливість застосування кіпрського сценарію щодо вирішення проблем найбільших банків, які через девальвацію і відток вкладів можуть опинитися на межі банкрутства.

Про це пише ZN.UA з посиланням на джерела.

Цей сценарій передбачає капіталізацію банків за рахунок найбільших вкладників, яким буде "запропоновано" поміняти їх вклади, що перевищують гарантовану державою суму, на акції банку 

Таке рішення має прецедент на Кіпрі: представники кіпрського мінфіну, Центрального банку Кіпру і трійки кредиторів на переговорах в Нікосії домовилися про списання 47,5% з депозитів понад 100 тис. євро в Bank of Cyprus, і конвертації суми списання в акції банку, які потім були депоновані на рахунках вкладників.

Пілотними банками для реалізації подібної схеми можуть стати "Брокбізнесбанк" і банк "Форум", хоча учасники ринку вважають це поганою задумкою, яка викличе паніку великих вкладників (а саме вони є причиною краху більшості банків).

"Більш раціональним рішенням буде поділ активів цих банків на "погані" і "хороші". Хороші активи потрібно потім забезпечити портфелем депозитів, які потрапляють під гарантії держави - і передати життєздатному банку. "Погані" активи і депозити потрібно залишити в банку і ліквідувати його за законною процедурою", - розповів один з фінансистів на умовах анонімності.

Раніше пропозиції санувати "Брокбізнесбанк" і "Форум" звучали від "Альфа-банку" (Україна) і "Дельта Банку".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!