Україні знову пропонують тристоронній консорціум з управління ГТС

П'ятниця, 11 квітня 2014, 20:03

Депутати Державної Думи РФ та Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина пропонують повернутися до створення тристороннього консорціуму на базі української газотранспортної системи, що дозволить знизити ціну на російський газ для України.

Про це в ході відеомоста Москва - Берлін заявили голова комітету Держдуми з енергетики Іван Грачов і депутат Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу , член зовнішньополітичного комітету Бундестагу Карл-Георг Вельманн.

Зокрема, Грачов зазначив, що необхідно знайти прийнятне рішення проблеми відсутності коштів у України для оплати російського газу.

"Труби України й транзит можуть представляти інтерес як для Європи, перш за все для Німеччини, так і для Росії, а також вигідні Україні. Тобто створення тристороннього консорціуму, який гарантуватиме сьогодні поставки газу до Європи, дає Україні потрібні гроші для оплати поточних поставок із Росії і щоб частково розплатитися з боргами", - сказав Грачов.

При цьому він зазначив, що якщо Росія сама виступить із такою ініціативою, то вона буде зустрінута в багнети в Україні, тому дуже важливо, щоб у цьому процесі брали участь представники ЄС. За словами Грачова, саме тристоронній консорціум дозволить уникнути політичних спекуляцій у разі зміни влади в Україні.

Представник Держдуми також зазначив, що будівництво в обхід України газопроводу "Південний потік" може коштувати понад 30 млрд доларів, а модернізація ГТС України - менше 5 млрд доларів.

За його словами, в такому разі інвестиції швидко окупляться, оскільки можна буде економити близько 10 млрд кубометрів технічного газу.

"Треба домовитися й не допустити дефолту України, не допустити обмеження поставок до Європи й несанкціонованого відбору", - підкреслив Грачов.

У свою чергу, Вельманн нагадав, що ця ініціатива обговорювалася з попереднім урядом України. За його словами, в модернізації ГТС України зацікавлені великі німецькі компанії, які будуть готові вкладати в неї гроші після стабілізації політичної ситуації в країні.

При цьому він зазначив, що в разі ухвалення такого рішення 50% необхідного обладнання купуватиметься в Україні, що також дасть стимул для розвитку економіки.

За словами Вельманна, після модернізації української ГТС можна буде економити значні обсяги технічного газу й збільшити доходи.

Він також нагадав, що перші 35 млн євро на модернізацію ГТС уже виділено.

"Спочатку потрібно знайти вихід із політичної кризи, без цього економічне зростання достатньо проблематичне", - зазначив Вельманн.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!