RWE готова поставляти газ в Україну замість "Газпрому"

Вівторок, 4 березня 2014, 16:22

Німецька RWE в рамках підписаної угоди з НАК "Нафтогаз України" може постачати газ до Україні в разі скорочення обсягу постачань в країну з Росії.

Про це повідомив головний фінансовий директор RWE Бернхард Гюнтер, слова якого наводить агентство "Bloomberg", передає "Прайм".

Як наголошується, Україна в 2012 році почала закуповувати газ в Європі. З листопада 2012 року почались поставки газу через Польщу за угодою з RWE, з кінця березня 2013 року - через Угорщину. Однак на початку поточного року "Нафтогаз" повідомила про намір зберегти постачання тільки російського газу у зв'язку з його дешевизною.

Цьому передувала досягнута в кінці 2013 року домовленість "Нафтогазу України" і російського "Газпрому" GAZP +8,59% про зниження ціни на російський газ для України на третину - до 268,5 долара за тисячу кубометрів. На початку січня сторони підписали відповідне доповнення до газового контракту на перший квартал 2014 року, пише видання.

Раніше у вівторок глава російського газового холдингу Олексій Міллер на зустрічі з прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим повідомив, що "Газпром" з квітня 2014 року скасовує пільги на поставку газу Україні.

Міллер зазначив, що українські партнери не виконують домовленостей, які були досягнуті під час підписання доповнення до контракту про надання знижки. Прострочена заборгованість України за постачання російського газу становить 1,529 мільярда доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"