Шуфрич виводить активи у Швейцарію - ЗМІ

Неділя, 30 березня 2014, 17:03

20 січня син Нестора Шуфрича Олександр разом із В’ячеславом Черепанею (помічник Шуфрича-старшого) зареєстрували компанію Real Holding Group Ltd у швейцарському місті Санкт-Галлен.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Фірма зареєстрована з метою "тримати і управляти інвестиціями у вітчизняних та зарубіжних компаніях та торгувати товарами будь-якого роду".
 
Уставний фонд компанії – 100 тисяч швейцарських франків. Третій її співвласник за документами – юрист Патрік Стах.

Він запевнив, що знає про репутацію Шуфричів в Україні і що швейцарський банк, перевіривши походження грошей з уставного капіталу, – не знайшов слідів відмивання коштів.
 
"На сьогоднішній день, компанія Real Holding Group AG не отримала жодних активів або акцій. Кожен рух ретельно досліджується банком, який обслуговує рахунки компанії", – розповів Партік Стах в коментарі швейцарському виданню Sonntag Zeitung.
 
Поки швейцарська компанія родини Шуфричів Real Holding Group Ltd нагадує просту "поштову скриньку" – відсутній штат та реальний офіс.

"Якщо родина Шуфрича, або й сам він, вирішили заховати свої українські активи за кордоном,  то час для цього вибраний не дуже вдалий".
 
Так вважає голова швейцарського відділу Transparency International Жан П’єр Мін.
 
"Українські політики відкривають фірми-"прокладки" в Швейцарії – і ми дуже обережні з такими фірмами та рахунками. Тому що такі компанії, як правило, слугують для швидкого переводу сумнівних активів із України за кордон. Це найбільше стосується компаній із не до кінця зрозумілими функціями, які не мають людей у штаті", – зазначив П’єр Мін.

Як відомо, Європа та США вже декілька разів розширювали списки українсько-російських діячів, стосовно яких застосовуються санкції – в тому числі замороження активів.

Віктор Медведчук (близький соратник Нестора Шуфрича ще з часів СДПУ(о) вже у списках.

Разом з тим, Олександр Шуфрич, як близький родич народного депутата, та В’ячеслав Черепаня, як його близький партнер, – обидва підпадають під дію директиви ЄС про прискіпливу увагу до грошей "політично значимих осіб".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"