Генпрокуратура порушила справу проти Міндоходів через Roshen

Четвер, 27 березня 2014, 16:49

Відкрито кримінальне провадження стосовно службових осіб Міністерства доходів і зборів України, які донарахували 118 млн грн фінансових санкцій з підприємств групи "Рошен".

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Головним управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту проведено перевірку за зверненням дочірнього підприємства "Кондитерська корпорація "Рошен" щодо законності дій посадових осіб Міндоходів та його територіальних органів під час здійснення контрольно-перевірочних заходів щодо підприємств групи "Рошен", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, в ході перевірки було встановлено, що службові особи вищевказаного міністерства упродовж 2013 - 2014 років усупереч вимогам Податкового кодексу безпідставно призначили та провели 44 перевірки дотримання вимог податкового та іншого законодавства 22 підприємствами групи "Рошен".

"За їх результатами з вказаних підприємств до бюджету необґрунтовано донараховано 118,2 млн гривень фінансових санкцій та порушено 23 кримінальні провадження, які у лютому - березні 2014 року закриті на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України", - повідомляє прес-служба. 

За даним фактом ГПУ внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення службовими особами Міндоходів кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем).

Окрім того, 26 березня поточного року Генпрокуратура внесла подання до Міндоходів про усунення порушень норм Податкового кодексу, причин цих порушень та умов, що їм сприяють, а також про притягнення винних осіб міністерства та його територіальних органів до встановленої законом відповідальності.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"