Світовий банк прогнозує падіння ВВП Росії на 1,8%

Середа, 26 березня 2014, 15:27

Світовий банк прогнозує скорочення російського ВВП цього року при найгіршому розвитку подій, пов'язаних із захопленням українського Криму, на 1,8% після зростання на 1,3% минулого року.

Про це сказано в опублікованому сьогодні звіті СБ, який має в своєму розпорядженні УНІАН.

Аналітики банку розробили два прогнози для російської економіки, один із яких передбачає зростання, а інший - падіння ВВП.

"Сценарій невеликого ризику передбачає обмежений короткостроковий ефект Кримської кризи й передбачає 1,1% зростання в 2014 році й 1,3% - у 2015 році. Сценарій високого ризику передбачає серйозніший вплив на економіку та інвестиції, якщо геополітична ситуація погіршиться, що призведе до скорочення ВВП на 1,8% у 2014 році і на 2,1% - у 2015 році", - зазначили у СБ.

Аналітики нагадали, що минулого року зростання російської економіки сповільнилося до 1,3% із 3,4% роком раніше.

"У минулому відсутність розумних структурних реформ маскувалася моделлю зростання, яка реалізувалася за рахунок великих інвестиційних проектів, збільшенням зарплат у бюджетній сфері, що продовжується, та іншими трансферами, які забезпечувалися значними доходами від продажу нафти", - йдеться в звіті СБ.

Також зазначається, що останні події в Криму призвели до того, що слабка довіра перетворилася на кризу довіри, й чіткіше показали економічну слабкість такої моделі зростання.

Як повідомлялося, Міністерство фінансів прогнозує збереження стагнації в економіці України в 2014 році й оцінює можливе падіння ВВП на 3%. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!