Польща виділить українському бізнесу 100 мільйонів доларів

Вівторок, 25 березня 2014, 18:34

Польська влада планує створити спеціальний фонд для розвитку малого та середнього бізнесу в Україні і виділити на його фінансування близько 100 мільйонів доларів.

Про це повідомила прес-служба президента Польщі Броніслава Коморовського, який виступив з такою ініціативою, передає УНІАН.

"Згідно з ідеєю, фонд, до якого б увійшли польські фінансові інститути, зокрема - банки BGK і PKO BP, інвестував би в розвиток і реструктуризацію українських компаній, а також у польські невеликі і середні компанії, які працюють в Україні", - йдеться в повідомленні.

Цю ініціативу Коморовського вчора обговорили на зустрічі представники названих банків, польського Мінфіну і канцелярії президента Польщі.

Підприємці зможуть отримати фінансування в розмірі від декількох сотень тисяч до декількох мільйонів злотих, а забезпеченням цих коштів будуть частки в компаніях.

Прес-служба зазначила, що аналогічну підтримку отримувала від США у свій час Польща в рамках Polish-American Enterprise Fund.

"Завдяки підтримці підприємництва на місцевому рівні Україна отримає шанс побудувати середній клас, приватний бізнес і в підсумку громадянське суспільство", - зазначив міністр Олгерд Дзеконьскій з канцелярії президента Польщі.

За даними українського комітету статистики, розмір польських інвестицій в економіку України на початок поточного року становив 845,4 млн доларів або 1,5% всіх іноземних інвестицій в сучасній історії української держави.

У порівнянні з попереднім роком інвестиції зменшилися на 71 млн доларів.

За українськими даними, рекордні інвестиції поляків в українську економіку були зафіксовані в 2010 році на рівні 938,5 млн доларів. У 2002 році їх обсяг становив 98,4 млн доларів.

В Україні працюють більше тисячі польських компаній, які представляють, головним чином малий і середній бізнес.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!