Британці пропонують знизити газову залежність ЄС від Росії

Четвер, 20 березня 2014, 16:06

Уряд Великобританії звернувся до лідерів країн-членів ЄС підтримати план енергетичної безпеки, в рамках якого передбачається протягом 25 років збільшити імпорт газу з нових джерел, у тому числі сланцевого газу з США і природного газу з Іраку.

Про це пишуть "Вести.ru".

У документі, розісланому в усі європейські столиці напередодні саміту, який повинен стартувати в четвер, 20 березня, йдеться про необхідність прискорення темпів будівництва трубопроводу через Азербайджан і Туреччину, по якому газ буде поставлятися в Європу з Каспійського моря, в обхід російської території.

Британська сторона вказує на кризу у відносинах між Заходом і Росією, в умовах якого контрольований російським урядом "Газпром" скоротив постачання в результаті непогашених боргів.

"Кризи в Україні в 2006, 2009 роках і недавні події неодноразово демонстрували необхідність забезпечення умов, за яких Європа не буде надмірно залежна від обмеженого числа ресурсів і схильна до зовнішнього тиску", - йдеться в пропозиції.

Швеція і Данія також приєдналися до пропозиції Великобританії щодо зниження залежності ЄС від Росії. Данія закликає Європейську комісію протягом трьох місяців провести глибоке дослідження з енергетичної безпеки ЄС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!