В останні роки Янукович не жалував росіян державними підрядами

Неділя, 2 березня 2014, 06:18

Російські компанії за часів правління Віктора Януковича спочатку потрапили до фавору, а потім були різко усунуті від державних підрядів в Україні.

Про це свідчать дані "Вісника державних закупівель", у якому публікуються дані про тендери з середини 2008 року, повідомляють "Наші гроші".

У 2008 році (друге півріччя) і 2009 роках за результатами тендерів було укладено номіновані в рублях угоди на суми 16,41 млн і 309 млн відповідно.

Коли Янукович у 2010 році став президентом сума "рубльових" тендерів зросла до 481 млн рублів. Найбільші "рубльові" угоди припали на 2011 і 2012 роки – по 3,9 млрд щороку.

Однак, уже у 2013 році сума "рубльових" угод впала до "помаранчевого" рівня – 119 млн. За два місяці 2014 року було опубліковано дані лише про один "рубльовий" тендер.

Показовим є приклад ПАТ "Донбасенерго", яке до 2012 року замовляло ремонтні роботи російському "Енерго Машино Будівельному альянсу". Зокрема, з цього часу основним підрядником щодо ремонту "Донбасенерго" стала фірма "Донбатеплоелектромотаж", близька до оточення Януковича.

У 2013 році вступили в силу зміни до закону про держзакупівлі, які дозволили державним підприємствам не публікувати у "ВДЗ" дані про їх тендери. Цим правом скористались половина підприємств з таблиці: "Антонов", завод ім. Макарова, "Турбоатом" бюро "Прогрес", "Радар".

Решта підприємств продовжили публікувати свої дані, які свідчили про очевидне скорочення "рубльових" підрядів у їх тендерах. Також відомо, що українські і російські підприємства авіаційної галузі останнім часом практично припинили співпрацю над спільними проектами, що також позначилось на кількості рубльових тендерів.

Найбільшими російськими підрядниками були десять компаній, які виграли в Україні "рубльові" тендери у 2008-2014 роках на 4,87 млрд рублів, тобто більше половини від усієї суми.

Нагадаємо, 1 березня 2014 року російська Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Володимира Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!