Україна судитиметься за право власності на "Чорноморнафтогаз"

Середа, 19 березня 2014, 13:58

Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан обіцяє судитися у міжнародних судах за власність крупного добувача газу - компанії "Чорноморнафтогаз", контроль над якою встановила самопроголошена влади Криму.

Про це він сказав в інтерв'ю журналу "Публічні люди", пише "УНІАН".

"Що стосується "Чорноморнафтогазу", то компанія "Нафтогаз України" туди вклала десь 12 мільярдів гривень інвестицій. Звичайно, якщо щось станеться, ми будемо, природно, судитися у міжнародних судах, тому що це наша власність, вкладені гроші, кредити і т.д", - сказав Продан.

Також міністр повідомив, що Україна продовжує щотижня виплачувати по 100 млн дол "Газпрому" за спожитий раніше газ.

"Ми практично щотижня продовжуємо виплачувати по 100 мільйонів доларів боргу, зараз платимо за лютий - і боргу залишилося 320 мільйонів", - сказав Продан.

Крім цього, міністр висловив сумнів з приводу збереження Росією 100 доларів знижки на газ в рамках Харківської угоди від 2012 року.

"Знижка в 100 доларів була пов'язана з перебуванням флоту Російської Федерації на нашій території. Тепер, коли обставини змінилися, - велике питання, чи можлива вона буде надалі. Отже, ми повинні шукати ресурси", - зазначив міністр.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" в судовому порядку вимагає повернення 11,614 млн гривень від великого добувача газу держкомпанії "Чорноморнафтогаз".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"