МЗС заявляє, що Україна має право на 16% активів колишнього СРСР

Вівторок, 18 березня 2014, 18:33

Україна має право претендувати на 16,37% активів колишнього Радянського Союзу.

Про це сказав на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс, передає УНІАН.

"Ми маємо право претендувати на 16,37% всіх активів Радянського Союзу - це і нерухомість за кордоном, і золотовалютний запас, і алмазний фонд, та активи за боргами, які інші держави мали перед Радянським Союзом, тобто всі можливі активи, ми на них маємо право претендувати", - сказав Перебийніс.

За його словами, вже більше 20 років, незважаючи на неодноразові звернення України, російська сторона не надала чіткого переліку всіх активів, які були в Радянському Союзі на момент його розпаду.

"Ці факти РФ завжди ховалися, і так до цих пір ні одній з республік колишнього Радянського Союзу такі дані не були розкриті", - сказав він.

Перебийніс також зазначив, що угода між Україною і РФ про врегулювання питань правонаступництва щодо зовнішнього державного боргу та активів колишнього СРСР від 1994 року не є чинним, оскільки Україна не ратифікувала цей документ.

"Російська Федерація вчора озвучила суму в 20 млрд доларів, яку Україна повинна їй сплатити, якщо буде претендувати, то нехай Російська Федерація озвучить обсяг тих активів, які були в Радянському Союзі на момент розпаду", - сказав він.

Як повідомлялося, 16 березня на засіданні Кабінету міністрів прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Міністерству закордонних справ невідкладно підготувати правову позицію щодо захисту національних інтересів України при розділі коштів і майна колишнього СРСР.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"