У Луганській області збираються зняти карантин, введений через АЧС

Вівторок, 18 березня 2014, 17:48

Карантин у Луганській області та двох районах Донецької та Харківської областей, введений через спалах африканської чуми свиней на кордоні з Росією, може бути знятий вже найближчим часом.

Про це повідомив голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Володимир Горжеєв, передає УНІАН.

"З двох пунктів карантин вже знято. Думаю, найближчим часом ми будемо знімати з інших двох пунктів", - сказав Горжеєв.

За його словами, Україна понесла мінімальні збитки від ліквідації африканської чуми в Луганській області.

"На сьогоднішній день збитки абсолютно мінімальні. Готуються матеріали, збитки приблизно 167 тисяч гривень - це невеликі збитки", - сказав Горжеєв.

Голова відомства зазначив, що на сьогоднішній день Держветфітослужба очікує відповіді від фахівців з Росії, які провели огляд карантинної зони в Україні на предмет проведення заходів з ліквідації випадків АЧС, і готують свої висновки.

За словами Горжеєва, відомство очікує обмеження Росією експорту свинини тільки з Луганської області та двох районів Донецької та Харківської областей.

"Ми відповіли на запитання РФ. Показали відкрито всі ті заходи, які ми проводимо з ліквідації. Очікуємо оцінки від Російської Федерації, і ми добиваємося того, щоб була закрита тільки Луганська область, два райони в Харківській і Донецькій областях, а вся інша територія України могла експортувати свою продукцію", - сказав він.

Разом з тим, Горжеєв повідомив, що Україна готує перегляд заборони на імпорт свинини з Литви та Польщі, який був органічний через загрозу АЧС.

"Україна закрила лише Литву і Польщу. Але ми будемо розглядати і переглядати питання по ходу того, як там розгортатиметься епізоотична ситуація в цих країнах", - сказав Горжеєв.

Також глава Держветфітослужби повідомив, що зараз проходить повна депопуляція диких кабанів у карантинних регіонах, яка буде закінчена протягом тижня.

"Зараз проводиться повна депопуляція диких кабанів. Буде закінчена протягом тижня. Можна сказати відверто, що вона проводиться декілька повільно, але був зроблений акцент на тому, щоб губернатори взяли цю ситуацію під контроль", - сказав Горжеєв.

Як повідомлялося, у Луганській області було зафіксовано чотири випадки захворювання тварин африканською чумою свиней.

Позитивний результат на наявність збудника АЧС в трьох випадках був виявлений в тушках загиблих диких кабанів і один у тваринному з домашнього господарства.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!