Внутрішній ринок зернових продовжує стабільно функціонувати

П'ятниця, 7 лютого 2014, 19:02

У 2013 році через форвардні контракти Аграрним фондом та ДПЗКУ було закуплено близько 2 мільйонів тонн зерна.

Про це повідомив директор Департаменту економічного розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства Віталій Саблук.

За його словами, на сьогодні активно здійснюються експортні відвантаження вітчизняних зернових, що сприяє підвищенню дохідності їх виробництва.

"Високий експортний потенціал підтверджує конкурентоздатність вітчизняного зерна на глобальному ринку. Цьому, в тому числі, сприяли заходи, здійснені урядом для удосконалення функціонування зернового ринку та оптимізації логістичної складової", - зазначив Саблук.

Директор Департаменту наголосив, що поточний зерновий рік в Україні почали з мінімальними початковими запасами ринку. Окрім того, було забезпечено максимальні темпи експортних відвантажень.

"Просідання ринку в період масового збирання врожаю та надлишкова пропозиція були мінімізовані діяльністю державних операторів - через форвардні закупівлі зерна. Цей захід суттєво впливає на ціни й зараз. У 2013 році через форвардні контракти Аграрним фондом та ПАТ "ДПЗКУ" було закуплено близько 2 мільйонів тонн зерна", - наголосив Саблук.

Фахівець додав, що з одного боку - це інструмент кредитування сільгоспвиробників у період весняно-польових робіт, з іншого - серйозний важіль як для запобігання спаду цін у період збирання врожаю, так і для стимулювання їх росту наразі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!