ЄС замислився про продовження кредитів для Греції на 50 років

Середа, 5 лютого 2014, 20:44

Наступний пакет допомоги Греції може включити в себе продовження деяких вже виданих кредитів до терміну в 50 років, а також зниження ставки по них на 0,5 процентного пункту.

Про це пише "Лента.ру" з посиланням на Bloomberg.

Як наголошується, програма буде винесена на офіційний розгляд в травні або червні. Передбачається, що Греція отримає позику на суму в 13-15 мільярдів євро.

Виділені гроші повинні допомогти державі впоратися з деякими своїми фінансовими проблемами, а також стимулювати продовження курсу жорсткої економії.

Крім того, ЄС і Греція проведуть переговори про те, як будуть витрачені 50 мільярдів євро, зарезервовані під рекапіталізацію банків країни.

Спочатку Афіни розраховували хоча б частину з них витратити на фінансування інших цілей, але зараз це малоймовірно, оскільки кредитні організації країни перебувають у скрутному фінансовому становищі.

У квітні Євростат підведе підсумок фінансової політики Греції за минулий рік.

Очікується, що країна вперше за довгі роки покаже первинний профіцит держбюджету (перевищення доходів над витратами до виплати відсотків). У цьому випадку, умови допомоги країні можуть бути додатково пом'якшені.

Нагадаємо, Греція опинилася на межі дефолту в 2011 році, через що країна була змушена звернутися за підтримкою до ЄС і МВФ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!