Кабмін має намір збільшити до 2030 року видобуток газу до 45 млрд кубів

Вівторок, 4 лютого 2014, 14:53

Уряд підтвердив плани щодо збільшення видобутку природного газу в Україні до 2030 року до 45 млрд кубометрів і скорочення його імпорту до 5 млрд кубометрів.

Про це йдеться в Енергетичній стратегії України на період до 2030 року, прийнятої Кабінетом міністрів у серпні 2013 року, пише "УНІАН".

Згідно з документом, енергостратегія передбачає повне забезпечення зростаючого попиту на електроенергію за рахунок термінової модернізації теплоелектростанцій, продовження терміну експлуатації атомних електростанцій, значні інвестиції в модернізацію і розширення електромережевого господарства країни.

А також збільшення видобутку газу до 40-45 млрд куб м на рік і вихід на забезпечення 90% власного споживання газу за умови доопрацювання порядку видачі ліцензій, УРП, оподаткування та активної роботи для залучення інвесторів.

Крім цього, передбачається до 2030 року досягти повного забезпечення попиту на вугілля шляхом збільшення економічно ефективного видобутку енергетичного вугілля в обсязі до 75 млн тонн на рік (і коксівного до 40 млн тонн на рік) за умови максимальної приватизації та підвищення ефективності роботи шахт, а також подальшого закриття неприватизованих збиткових шахт.

Також в документі зазначається, що до 2030 року очікується істотне скорочення державних витрат за умови припинення субсидування галузей з одночасним підвищенням ефективності роботи підприємств ПЕК.

"Залучення необхідних інвестицій (близько 200 млрд доларів) в ПЕК вимагає розробки програм реформування галузей, створення конкурентних ринків, підвищення цін на енергоресурси з метою створення привабливих умов для приходу в галузь приватних інвесторів, посилення системи контролю за монополіями, а також доопрацювання довгострокової стабілізації нормативно-правового поля", - йдеться в документі.

Нагадаємо, в березні 2013 Кабінет міністрів виділив Міністерству енергетики та вугільної промисловості 301,9 млн гривень на виконання заходів Енергетичної стратегії України до 2030 року, запланованих на 2013 рік.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!