Думка експерта: За 11 місяців Україна експортувала близько 24 млн тонн металопродукції

Вівторок, 4 лютого 2014, 11:23

За підсумками 11 місяців минулого року Україна поставила на зовнішні ринки близько 24 млн тонн металопродукції на загальну суму 13 млрд доларів США.

Про це повідомив начальник відділу аналізу ринків чорної металургії ДП "Держзовнішінформ" Олександр Шейко.

За його словмии, 2013 рік був досить важким для вітчизняної металургійної галузі. І хоча остаточні підсумки ще не підведено, вже можна говорити про деякі тенденції.

Так, за підсумками 11 місяців минулого року з України було поставлено на зовнішні ринки близько 24 млн тонн металопродукції на загальну суму 13 млрд доларів.

За словами експерта, при цьому постачання у фізичному вираженні в порівнянні з попереднім роком збільшилися на 2%. Слід зазначити істотне зниження експорту сталевих труб - на 25%. Водночас якісна структура українського експорту чорних металів залишається стабільною: 42% займають сталеві напівфабрикати, 48 % - сталевий прокат, 10% - металургійна сировина.

"Основні ринки збуту української металопродукції торік також не змінювалися: на Близький Схід експортувалося близько 30% продукції, до Європейського Союзу - близько 30 %, на країни СНД припадало приблизно 20 %", - позначив географію реалізації Шейко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!