Лагун купує у кіпріотів одеський "Марфін Банк"

Вівторок, 4 лютого 2014, 08:53

Кіпрський Cyprus Popular Bank завершує процедуру підписання договору про продаж дочірнього "Марфін Банку" українському "Дельта Банку".

Про це пише "Комерсант-Україна" .

Як повідомляється, угода з продажу "Марфін Банку" ( 99,91% його акцій належать Cyprus Popular Bank) "Дельта Банку" буде підписана в найближчі два дні.

"Ціна продажу становить близько 0,30-0,35 капіталу (188-219 млн гривень). Договір мали підписати ще в п'ятницю, однак зараз кіпріоти дуже зайняті перевіркою з боку "великої трійки" (ЄС, ЄЦБ, МВФ) і не можуть відволіктися для завершення домовленостей", - сказав співрозмовник.

Співвласник "Дельта Банку" Микола Лагун підтвердив, що переговори перебувають на фінальній стадії, відмовившись до кінця тижня коментувати суму угоди.

За його словами, після отримання дозвільних документів (через півроку) банк буде приєднано до "Дельта Банку".

У "Марфін Банку" сказали, що не можуть ні підтвердити, ні спростувати інформацію, тому що не знають про домовленості.

Нагадаємо, після банківської кризи Cyprus Popular Bank вирішив продати активи, які знаходяться за межами Греції та Кіпру.

Крім Лагуна, на "Марфін Банк" претендували "Альфа-банк", СКМ і співвласник "Фінбанку" Борис Кауфман.

За словами джерела, знайомого з ходом переговорів, продавець мав намір продати актив тому, хто "швидше закриє питання" арешту акцій банку, ініційованого вкладниками Cyprus Popular Bank, що втратили частину депозитів через реструктуризацію.

"Дельта Банк домовився закрити борги цим вкладникам новими домовленостями: комусь необхідний кредит, комусь - фінансування бізнесу. Ці домовленості переводяться в цифри, на які буде дисконтуватися ціна операції", - повідомило інше джерело.

Як повідомлялося, кредитні лінії Cyprus Popular Bank, видані "Марфін Банку", будуть включені в іншу угоду - в угоду з купівлі "Альфа-банком" Банку Кіпру.

За даними Нацбанку, станом на 1 жовтня 2013 "Марфін Банк" займав 58-е місце за активами (2,67 млрд гривень) із власним капіталом у 626,5 млн гривень.

Чергове придбання Лагуна, який минулого року поглинув "Сведбанк", "Кредитпромбанк" і "Астра Банк", фінансисти називають вигідним.

Кіпріотам, які купили Морський транспортний банк в 2007 році за 137 млн ​​доларів, було б складно домогтися кращих умов продажу, кажуть експерти.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!