ЗВТ з Євросоюзом дозволить бізнесу заощаджувати півмільярда євро на рік

П'ятниця, 28 лютого 2014, 17:54

Угода про асоціацію між ЄС і Україною включно з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі залишається на столі, і дуже вигідна Україні, експортери якої заощадять півмільярда євро щорічно.

Про це заявив комісар ЄС з питань торгівлі Карел де Гухт під час зустрічі міністрів торгівлі країн-членів ЄС в Афінах, передає УНІАН.

"Якщо Україна буде готова підписати, тоді і Європейський Союз буде готовий підписати Угоду. Демократичне майбутнє України має вирішуватися українським народом, включно з майбутнім підписанням Угоди про асоціацію з ЄС. Але повинні на цій стадії нагадати, чому ця Угода так вигідна всім українцям", - заявив де Гухт.

"Дозвольте привести пару цифр про вигоди, які містить глибока і всеосяжна зона вільної торгівлі: українські експортери заощадять майже півмільярда євро щорічно через зменшення імпортних тарифів з боку ЄС - якщо точно, то 487 мільйонів євро", - сказав він.

Зокрема, за словами комісара ЄС, український аграрний сектор заощадить 330 млн євро щорічно, а експортери переробленої сільгосппродукції - 53 млн євро. Хімічна галузь України виграє щорічно 26,8 млн євро.

"Одне важливе доповнення: Угода про асоціацію з торговим доповненням є безпрецедентною дорожньою картою для модернізації економіки України. Вона принесе вищі стандарти для політичної системи, для української економіки і, що найважливіше - для народу України", - сказав комісар ЄС.

"Угода про асоціацію з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі не спрямована проти Росії. Те, що Україна буде мати більш тісні зв'язки з Європою, не означає, що Україна не може мати економічних відносин з Росією. Зовсім ні", - додав де Гухт.

Він зауважив, що Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі не стикується, однак, з членством України в Митному союзі Росії, Білорусі та Казахстану. Але Україна, додав він, і так не є членом цього інтеграційного утворення.

"Крім цього, ми навіть будемо вітати, якби Україна мала більш тісні економічні відносини з Росією. Для нас Україна - суверенна країна, яка може вирішувати за себе сама - з ким і до якої міри мати відношення. Росія - не опонент. Я думаю, що ми повинні бути партнерами у відношенні до України", - додав комісар ЄС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!