Банкіри пропонують лімітувати продаж інвалюти

Четвер, 27 лютого 2014, 15:06

Асоціація "Український Кредитно-Банківський Союз" для припинення панічних та спекулятивних настроїв учасників фінринку, надала Нацбанку пропозиції щодо термінового введення стабілізаційних тимчасових заходів з придбання іноземної валюти.

Про це йдеться у прес-релізі союзу.

Зокрема, УКБС пропонує лімітувати продаж готівкової іноземної валюти фізичним особам в одні руки на рівні еквіваленту 1000 доларів США на протязі одного дня. Придбання валюти понад вказану суму, але не більше 150 000 гривень, повинно здійснюватися в безготівковій формі шляхом відкриття депозитного рахунку в банку.

Крім того, доцільно лімітувати купівлю іноземної валюти за гривні на міжбанку для розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами, дозволивши придбавати валюту виключно у разі підтвердження ЗЕД операції митною декларацією або належним чином оформленого акту виконаних робіт.

При цьому, повинна діяти заборона на проведення авансових платежів чи передоплати.

Крім того, у разі відхилення курсу іноземної валюти на 5 відсотків і більше від середньозваженого курсу за попередній день, повинен діяти механізм призупинення торгів на міжбанківському валютному ринку України.  

Для недопущення незаконних валютно-обмінних операцій Нацбанк повинен  запровадити жорсткий контроль за операціями. А також забезпечити прозорість процесу продажу Нацбанком інвалюти.

Для чого на сайті НБУ доцільно щоденно оприлюднювати обсяги та курс проданої інвалюти.

Крім того, для стримання процесу знецінення національної грошової одиниці та зростання панічних настроїв, необхідно доопрацювати постанови Правління НБУ № 49 від 06.02.2014 та № 281 від 10.08.2005.

Як крайній захід для збереження заощаджень населення і убезпечення країни від глибокої фінансової кризи на період наведення ладу в управлінні фінансами, УКБС не виключає необхідності введення тимчасового мораторію на купівлю-продаж іноземної валюти у країні та дострокове зняття депозитів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!