Нацбанк обіцяє не вводити обмеження на зняття депозитів

Середа, 26 лютого 2014, 19:48

Національний банк не розглядав і не розглядає застосування будь-яких обмежень доступу населення до банківських депозитів.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України, передає УНІАН.

У повідомленні наголошується, що останні кроки регулятора, зокрема, з рефінансування і, відповідно, з підтримки ліквідності банківської системи спрямовані на стабілізацію ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках.

"Національний банк також зазначає довіру громадян до гривні і банківської системи в цілому. Свідченням цього є, зокрема, те, що депозитний портфель банків за минулий рік збільшився на 106 млрд гривень або на 18%, тоді як за 2012 - на 74 млрд гривень. Вклади у гривні за минулий рік зросли майже на 33%", - йдеться в повідомленні.

Регулятор відзначає, що інформація яка з'явилася в ЗМІ, про розгляд Нацбанком питання про обмеження зняття коштів з депозитів не відповідає дійсності.

Як повідомлялося, політична ситуація в країні не обійшла стороною банківську систему, в результаті чого вкладники почали достроково забирати депозити.

Незважаючи на жорсткі обмеження НБУ, посилилися заворушення на валютному ринку, і сьогодні до закриття торгів на міжбанківському ринку долар подорожчав до рекордних 10,50 гривень за долар.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua