Банки просять не заважати їм поповнювати готівкою свої банкомати

Понеділок, 24 лютого 2014, 11:33

Банки України здатні і готові безперебійно доставляти готівкові гривню і валюту в свої регіональні відділення та банкомати за допомогою інкасаторських машин, але не мають такої можливості.

Про це заявили голови правлінь банків-членів Незалежної асоціації банків України (НАБУ) на спеціальному засіданні, яке відбулося 23 лютого, йдеться у прес-релізі асоціації.

Головною перешкодою банки називають високий рівень ризику інкасування в регіони наземними транспортними засобами. Для забезпечення нормальної роботи своїх територіальних підрозділів і забезпечення безпеки людей вони розглядають можливість здійснювати інкасування повітряним шляхом.

На жаль, сьогодні це проблематично. Блокпости, які встановлені на в'їздах в аеропорти Бориспіль і Жуляни, не пропускають інкасаторів. У зв'язку з цим виникають труднощі навіть із забезпеченням готівкою банкоматів в самих аеропортах.

НАБУ зазначає, що у банків є достатні запаси готівки для того, щоб повністю задовольняти потреби своїх клієнтів. Свідченням цього є ситуація в Києві, де відділення та банкомати працюють в нормальному режимі і без черг.

НАБУ звертається до всіх представників влади та активістів громадських організацій з проханням не перешкоджати інкасаторам вчасно доставляти готівку. Це дозволить уникнути зайвої напруги серед клієнтів банків у регіонах, які через суб'єктивні фактори позбавлені вільного доступу до своїх коштів.

У НАБУ підкреслюють, що разом з чергами в продуктових магазинах і на заправках поступово згасає ажіотажний попит на готівкові кошти. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua