Тваринникам компенсували 450 мільйонів на будівництво ферм - Присяжнюк

Четвер, 13 лютого 2014, 16:55

На компенсацію витрат на будівництво тваринницьких комплексів держава виділила 450 мільйона гривень.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час відвідання села Бзів, що на Київщині. 

"Глава держави чітко поставив непросте завдання перед вітчизняними аграріями та Міністерством - відродити тваринництво, м'ясо-молочне скотарство, поступово нарощувати поголів'я ВРХ. І ми з цим справляємося. І щоб утримувати позитивні тенденції в галузі, цього року продовжується її бюджетна підтримка", - наголосив міністр.

Підприємство СТОВ імені Леся Сердюка, яке сьогодні відвідав Присяжнюк, за його словами, успішно скористалося бюджетною допомогою. Зокрема, держава частково компенсувала господарству витрати за закупівлю племінних корів, нетелей і телиць.

"На таку підтримку у 2013 році держава спрямувала майже 35 мільйонів гривень. За ці кошти було придбано 5,5 тисячі голів племінних тварин. А підприємство, на якому ми знаходимось, отримало таку підтримку у розмірі 312 тисяч гривень за закуплені 45 голів племінних нетелей, що стало поштовхом для подальшої розбудови ферми", - повідомив міністр.

За словами очільника відомства, держава надає тваринникам допомогу ще в одному напрямі.

Так, з бюджету виділяються кошти на часткове відшкодування вартості побудованих та реконструйованих ферм і комплексів, а також підприємств з виробництва комбікормів. У 2013 році на це було спрямовано 245,5 мільйона. А у поточному році на такий вид підтримки передбачено 450 мільйонів гривень.

Як писала "Економічна правда", раніше бюджетну допомогу для будівництва тваринницьких комплексів  переважно отримували підприємства членів уряду, парламентарів та великі агрохолдинги.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua