Греція спростувала повідомлення "Газпрому" про знижку на газ

Субота, 1 лютого 2014, 13:02

Грецька державна газова компанія і міністерство навколишнього середовища, енергетики та кліматичних змін Греції спростувала повідомлення "Газпром експорту" про те, що "Газпром" досяг принципових домовленостей з грецькою стороною щодо зниження ціни на поставку газу.

Про це пише "ИТАР-ТАСС".

Як підкреслило відомство, "переговори знаходяться на стадії обміну посланнями і ще не завершилися, тому угоди між сторонами немає".

За даними міністерства, " має місце активна робота, однак тема сьогодні не буде закрита".

Як зазначають місцеві ЗМІ, грецька сторона домагається за допомогою переговорів зниження цін на поставки природного газу до Греції до середньоєвропейського рівня.

"Депа" очікує, що "Газпром" надасть знижку приблизно в 15% з ціною нижче 400 доларів за тисячу кубометрів газу, що тим не менш буде ще відрізнятися від середньоєвропейського рівня в 380 євро за тисячу кубометрів.

Обидві сторони прагнуть досягти взаємоприйнятного рішення, щоб уникнути звернення Греції в міжнародний арбітраж для вирішення спору.

Ще однією серйозною темою переговорів є обмовка угоди, що передбачає, що якщо покупець (Депа) не зажадає узгоджені обсяги природного газу, тоді він повинен буде виплатити компенсацію продавцю ("Газпром"). Грецька сторона домагається пом'якшення цього умови.

За словами грецької сторони, роздрібні споживачі (домогосподарства) в Греції платять за природний газ на 20-30% вище, ніж у середньому в Європі. А для грецьких промислових підприємств цей розрив ще більше.

За даними Єврокомісії, ціни, наприклад, по яких Греція набуває природний газ для промисловості, коливаються на рівні 52 євро за мегават - годину, тоді як в Іспанії вони становить 36 євро, у Німеччині - 35 євро, в Болгарії - 32 євро, а в США всього 9 євро за МВтч.

Металургійні підприємства Греції платять за природний газ по 47,2 євро за мегават - годину, що майже на 50% вище середньоєвропейського показника (32,2 євро за МВт).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!