Присяжнюк похвалився, що експорт агропродукції сягнув 27%

П'ятниця, 31 січня 2014, 15:39

У 2013 році частка аграрної продукції у загальному експорті держави склала близько 27%.

Про це у програмі "Експертна рада" на телеканалі "Рада" повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, передає прес-служба відомства.

"Сільськогосподарська продукція традиційно займає значну частку у зовнішній торгівлі України. І це чи не єдина галузь економіки України, яка має позитивне сальдо зовнішньої торгівлі. У 2013 році воно становило 8,8 мільярда доларів", – повідомив Присяжнюк.

Так, у 2013 році Україна експортувала сільгосппродукції на 17,3 мільярда доларів. А це понад 27% від загального експорту України. Імпорт же становив 8,6 мільярда доларів.

За словами очільника відомства, найвагомішими чинниками позитивного сальдо сільгосппродукції залишаються обсяги експорту зернових культур – майже 34%, олії – майже 20%, а також насіння олійних культур – понад 11%.

"Найбільше вітчизняної продукції було поставлено до країн Азії – понад 34% від усього експорту сільськогосподарської продукції. Водночас, на країни Європейського союзу припадає понад 27%, а на країни СНД – понад 21%", − зазначив міністр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!