Путін каже, що дав 15 мільярдів народу, а не уряду

Вівторок, 28 січня 2014, 18:09

Росія не прописувала письмово умов надання кредитів Україні, але вимагала від режиму Януковича проведення системних реформ.

Про це заявив на спільній прес-конференції з керівниками ЄС президент Росії Володимир Путін.

Він заявив, що кредити Україні видавалися для того, щоб підтримати простих громадян.

"І той кредит, і зниження цін на газ пов'язані з бажанням підтримати не якийсь конкретно уряд, а український народ. У нас є вислів: "Коли пани б'ються, у холопів чуби тріщать", - сказав президент Росії.

Він звернув увагу на те, що Росія не просто так видала кредит Україні і знизила ціну на газ.

"Ми, на відміну від МВФ, суворо на папері не позначили умов надання цього кредиту. Але з прем'єром Азаровим у нас є певні домовленості", - сказав Путін.

Серед них він назвав створення умов для системних зрушень в економіці.

"Цей кредит береться не тільки для підтримки бюджету, для проїдання, але щоб створити умови для структурних ізміненій в економіці. Запитайте Азарова, я не думаю, що він буде ховатися від преси, він сам мені про це розповідав", - заявив президент Росії.

Також Путін заявив, що Росія не планує переглядати умови домовленостей з Україною через зміни уряду, нагадавши, що дуже ефективно працював навіть з прем'єром Юлією Тимошенко.

Але він нагадав про те, що у "Нафтогазу" вже 2,8 мільярда боргів перед "Газпромом" і не дивлячись на кредити, Україна просить перенести платежі навіть за газ, який купується за зниженою ціною.

Путін заявив, що Росія завжди поважала суверенітет усіх країн, зокрема України.

"Будь-яке рішення має приймати країна в ході демократичних процедур. Але наше питання до підписання Україною угоди з ЄС пов'язаний не з її суверенітетом, а з тим, які наслідки будуть для нашої економіки", - сказав він.

"Наприклад, чи може Україна знаходитися в рамках ЗВТ (в рамках СНД - ред.), в якій вона вже перебуває і сама просила про це. У нас склалося враження, що Україну виймають зі ЗВТ", - пояснив російський президент.

"Це не України стосується, це нас стосується", - додав він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!