"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Китай став найбільшим у світі споживачем золота

П'ятниця, 24 січня 2014, 11:16

Китай став найбільшим світовим споживачем міді, алюмінію та цинку.

Про це пишуть "Весті.Економіка".

Крім того, в минулому році ця країна вперше вийшла на перше місце в світі за споживанням золота, пише The Financial Times.

Китай обігнав Індію, багато років займала перше місце за споживанням золота. У КНР ростет попит на ювелірні вироби, інвестиційні монети (китайські панди) і невеликі золоті злитки.

Реклама:

Попит на золото в Китаї збільшився в 2013 році на 32% в річному вираженні до 1189,8 тонни, відзначає Thomson Reuters GFMS.

Скупка золота в Китаї призвела до того, що продавці з Європи та інших країн перевозили золоті злитки на швейцарські афінажні заводи, переплавляли великі злитки в злитки меншого розміру, які потім відправляли до Китаю. GFMS називає це "найбільшим переміщенням золота в історії".

Що стосується Індії, то в 2013 р. країна збільшила споживання золота на 5% до 987,2 тонни. Попит стримують введені з початку минулого року обмеження на імпорт золота.

Китай в 2013 р. вперше випередив Індію та з виробництва ювелірних виробів, яка збільшилася майже на 30% до 724 тонн. Китайці вважають за краще ювелірні прикраси, зроблені з "чистого золота" (24 карата, або 999,9 проби). Попит на злитки збільшився на 47% до 366 тонн.

GFMS прогнозує середню ціну золота в 2014 р. на рівні 1225 доларів за тройську унцію.

Китай займає перше місце в світі з виробництва золота, в 2013 р в країні добули 437,3 тонни дорогоцінного металу, вважають експерти. За даними Bloomberg Industries, Центробанк Китаю може володіти порядку 2,71 тис. тонн золота, причому 622 тонни банк купив в 2013 р.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: