Екс-глава Мінфіну: Бюджет-2014 - катастрофа для країни

Четвер, 16 січня 2014, 17:01

Бюджет-2014 стане катастрофою для України.

Про це заявив народний депутат від "УДАРу" Віктор Пинзеник у коментарях журналістам, передає прес-служба депутата.

"Дефіцит бюджету складає 200 млрд гривень. Тобто на таку суму видатків, передбачених законом, немає реальних джерел надходжень", - наголосив "ударівець".

Пинзеник назвав складові дисбалансу бюджету.

"Формально зафіксована у "покращеному" варіанті бюджету цифра дефіциту в 70 млрд гривень. Також завищені доходи в сумі щонайменше 30 млрд гривень. Прийнятим законом передбачено збільшення доходів загального фонду з 291,6 до 347,5 млрд гривень, або на 56 млрд гривень. Це майже у 20 разів більше приросту, отриманого у минулому році", - зазначив нардеп.

Також Пинзеник відзначив, що частина видатків бюджету взагалі не відбита у таблиці видатків, а їх у Бюджеті-2014 - на 20 млрд гривень.

"Сума дефіциту у 120 млрд гривень, яку дають усі три складові, є безпрецедентною. Але до неї треба додати ще один новий "дефіцитний сюрприз", - підкреслив Пинзеник.

Економіст пояснив, що йдеться про набрання чинності законами, що протягом багатьох останніх років постійно зупинялися при прийнятті чергового бюджету.

"Вперше в законі про бюджет 2014 року ці закони не зупинені. Але кошти на їх виконання закласти в закон про держбюджет теж "забули", - констатував депутат.

Він зауважив, що закон має й низку інших елементів дисбалансу, що дають підстави оцінити  дефіцит у 200 млрд гривень.

Економіст наголосив, що дія прийнятого сьогодні закону матиме катастрофічні наслідки для країни.

"Краще взагалі не мати бюджету, ніж мати схвалений сьогодні закон, що не несе нічого доброго країні", -  сказав Пинзеник.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!