Депутати дозволили Держкомісії блокувати сайти

Четвер, 16 січня 2014, 16:21

Верховна рада прийняла закон, який дає можливість Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), обмежувати доступ користувачів до ресурсів мережі інтернет на підставі висновків експертів.

За це рішення без обговорення, підняттям рук проголосувало 235 народних депутатів з 226 необхідних для прийняття рішення, повідомляє УНІАН.

Відповідний законопроект був ініційований депутатом-регіоналом Вадимом Колесніченком 14 січня поточного року.

"Рішення про обмеження доступу абонентів операторів телекомунікацій до ресурсів мережі Інтернет... приймається на підставі висновку експерта про приналежність інформації до такої, поширення якої суперечить закону", - сказано в тексті документа.

Відповідно до закону, НКРЗІ отримала право зобов'язати інтернет-провайдерів обмежувати доступ своїх абонентів до сайтів всесвітньої мережі, через які здійснюється розповсюдження інформації, що суперечить прийнятим законом, або через які здійснюється діяльність інформагентств без державної реєстрації.

Невиконання вимог НКРЗІ тягне за собою накладення штрафу на телеком-операторів від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів.

Крім того, оператори телекомунікацій та інтернет-провайдери будуть зобов'язані за власні кошти закуповувати й установлювати устаткування для забезпечення оперативно-розшукових заходів, забезпечувати функціонування цих технічних засобів і сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів.

Також телеком-оператори і провайдери повинні будуть проводити ліцензування послуг доступу до мережі інтернет.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!