У МОЗ запевняють, що не скорочуватимуть фінансування онкохворих дітей

Середа, 15 січня 2014, 09:29

Розповсюджена деякими ЗМІ інформація про те, що в проекті держбюджету на 2014 рік на лікування онкохворих дітей передбачено в чотири рази менше коштів, ніж минулого року, не відповідає дійсності і має завідомо провокаційний характер.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби МОЗ.

Як зазначається, насправді на бюджетну програму "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру", в яку входить більше двадцяти напрямків, в тому числі, забезпечення лікування онкохворих дітей, у 2014 році передбачено на 173 261 млн гривень більше, ніж у 2013 році.

Минулого року, нагадаємо, на цю програму було виділено 2,118 млрд гривень.

Розподіл коштів між різними напрямами цієї бюджетної програми здійснюватиметься лише після того, як держбюджет на 2014 рік буде прийнято Радою.

"Будь-які заяви про скорочення бюджетного фінансування соціально вагомих програм, особливо таких, як лікування дітей з онкологічними та  онкогематологічними захворюваннями, є абсолютно безпідставними", - наголосив директор департаменту економіки та ресурсного забезпечення МОЗ Володимир Дуда.

За його словами, об’єм коштів, скерованих державою на закупівлю медпрепаратів для онкохворих дітей, у 2013 році збільшився з 91 млн гривень до 216 млн гривень, завдяки чому вдалося досягти стовідсоткового забезпечення їх необхідними ліками.

"Можу запевнити вас в тому, що в цьому році на лікування наших маленьких громадян з онкологічними патологіями з державного бюджету буде виділено не меншу суму, аніж в минулому році, а можливо, й більшу", - зауважив представник МОЗ України.

Як відомо, на лікування усіх онкохворих дітей України на 2014-ий рік передбачено лише 50 мільйонів гривен.

Як відомо, фінансування дітей з онко- та онкогематологічними хворобами також передбачене з відрахуваннь від проведення державних лотерей, але волонтери наголошують, що наповнення цього спецфонду непрогнозоване і у кращому випадку "живі" гроші з нього надійдуть лише в серпні.

"А тендери не проводитимуться без грошей і діти сидітимуть на 50 мільйонах гривен до вересня", - підкреслює Ганна.

На дорослих онкохворих, за даними волонтерки, передбачено 298 мільйонів гривен замість необхідного мінімума у 1,7 мільярда гривень.

.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!