Для спрощенців збільшили мінімальний страховий внесок

Середа, 4 грудня 2013, 16:48

Мінімальна ставка єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для підприємців, що працюють за спрощеною системою оподаткування, з 1 грудня 2013 збільшилася на 25 гривень - до 442,65 гривень.

Про це повідомили в прес-службі Головного управління Міністерства доходів і зборів, передає УНІАН.

За інформацією прес-служби, ставка збільшилася у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати в країні.

"Протягом січня-листопада 2013 розмір мінімальної заробітної плати становив 1,147 тиясч гривень, відповідно, мінімальний страховий внесок становив 398,01 гривень. Оскільки 1 грудня 2013 мінімальна заробітна плата зросте до 1,218 тисяч гривень, розмір мінімального страхового внеску збільшиться до 422,65 гривень", - йдеться в повідомленні.

Прес-служба також нагадала, що для підприємців-спрощенців мінімальна ставка єдиного страхового внеску становить 34,7% від суми, що визначається такими платниками самостійно, якщо не укладено договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового соціального страхування і не обрана інша процентна ставка.

При цьому сума єдиного страхового внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за одну людину.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович 18 листопада 2011 підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів України, що стосуються спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності".

Законом визначено чотири групи підприємців, які можуть працювати за спрощеною системою оподаткування.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!