Думка експерта: Кіпр втрачає статус "податкового раю" через зміни в оподаткуванні

П'ятниця, 27 грудня 2013, 16:08

Кіпр з початку 2014 втратить статус "податкового раю" через низку змін в оподаткуванні тих доходів резидентів Кіпру, джерело яких знаходиться в Україні.

Таку думку висловила керуючий партнер Адвокатської компанії "Золота Середина" Марія Швець.

За її словами, саме ці доходи більшою мірою цікавлять українських підприємців, які звикли довгі роки володіти активами в Україні за допомогою кіпрських компаній.

"До кінця 2013 року діє угода між урядом СРСР і урядом Кіпрської Республіки про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна", - повідомляє експерт.

Вона також зазначила, що відповідно до цієї конвенції взагалі не оподатковуються доходи резидента однієї Договірної Держави, отримані в іншій Договірній Державі, у вигляді: платежів з авторських прав і ліцензіям, дивідендів і відсотків.

"Також не підлягають оподаткуванню доходи від міжнародних перевезень резидента однієї Договірної Держави, отримані в іншій Договірній Державі", - розповідає Швець.

За її словами, в липні 2013 року Верховна рада ратифікувала Конвенцію між урядом України та урядом Республіки Кіпр "Про уникнення подвійного оподаткування та протидії ухиленню від податків на доходи", яка вже не надає резидентам обох держав такого пільгового податкового режиму.

При цьому, суттєві зміни відбулися в оподаткуванні так званих пасивних доходів, одержуваних резидентами однієї Договірної Держави з джерела в іншій державі.

"Так, тепер дивіденди, які виплачуються, наприклад, українською компанією своєму кіпрському засновнику, оподатковуватимуться в Україні. При цьому, якщо учасник володіє не менше ніж 20% в компанії, що сплачує дивіденди, або інвестував в компанію понад 100 тисяч євро, податок становитиме 5% від виплачуваної суми. У всіх інших випадках податок становитиме 15%", - розповідає Швець.

Крім того, відсотки, що виплачуються українським позичальником кіпрському кредитору за договорами позики, кредиту та іншим видам боргових зобов'язань, тепер можуть обкладатися податком і в Україні, але такий податок не може перевищувати 2% від суми відсотків.

Швець зазначає, що встановлені Конвенцією ставки податків на пасивні доходи хоч і посилюють оподаткування таких доходів, вони все одно істотно нижче ставок, встановлених Податковим кодексом.

"Тому, в будь-якому випадку, використання кіпрських компаній для подібного роду операцій не перестає бути вигідним для українських підприємців", - говорить експерт.

Керуючий партнер компанії вважає, що на бажання українського бізнесу і далі використовувати кіпрські компанії може швидше вплинути нестабільна ситуація в банківській системі Кіпрської Республіки, можливі обмеження сум платежів і так далі, ніж вступ в силу нової Конвенції.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!