Європа закриє проблемні банки?

Вівторок, 10 грудня 2013, 12:55

Європа прагне домовитися до кінця 2013 року про те, як закрити неплатоспроможні банки, в рамках амбіційного плану зі створення єдиної банківської системи і вирішенню ситуації з проблемними кредиторами.

Про це пише Reuters.

Згідно з повідомленням, міністри фінансів єврозони намагаються дійти згоди в ході переговорів у понеділок і вівторок, напередодні саміту лідерів ЄС наступного тижня.

"Є шанс (укласти угоду). Нас чекає багато роботи", - сказав міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле.

Створення агентства з закриття банків і фонду для оплати цієї зачистки сигналізує поглиблення інтеграції країн блоку, однак викликає складні питання: хто буде вирішувати і хто буде платити.

Німеччина виступає проти будь-якої схеми, яка дозволила б використання антикризового фонду блоку єдиної валюти - European Stability Fund, пише видання.

Після трьох років хаосу на фінансових ринках у зв'язку з наданням допомоги Греції, Ірландії, Португалії та Кіпру установа більш організованою банківської системи в єврозоні розглядається як необхідна умова для захисту від майбутніх криз.

Банківський союз зробив би банки регіону менш залежними від країн, в яких вони оперують, послабивши "фатальний хомут " між обтяженими великими боргами державами та фінансуванням їх банків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!