Фюле: ЄС готовий відновити переговори, як тільки буде готова Україна

П'ятниця, 22 листопада 2013, 17:28

Євросоюз готовий відновити переговори щодо підписання Угоди про асоціацію, як тільки Україна засвідчить свою готовність.

Про це заявив комісар ЄС з розширення і політики сусідства Штефан Фюле в ексклюзивному коментарі "Дзеркалу тижня".

Єврокомісар нагадав, що ЄС завжди допомагав і підтримував Україну.

Він нагадав, що з 1991 року ЄС виділив Україні найбільшу суму безповоротної допомоги у 3,3 мільярдів євро, а європейські банки надали Україні 10,5 мільярдів євро кредитів.

Підготовку до підписання Угоди про асоціацію єврокомісар назвав "чітким вираженням нашої спільної волі та рішучості зблизитися і розвивати дедалі глибші зв'язки".

"Але минулого четверга українська влада вирішила по-інакшому", - нагадав Фюле.

Він заявив, що ЄС взяв до відома рішення уряду України призупинити процес підготовки і розуміє, що це було зроблено під тиском "заходів Російської Федерації".

Фюле також висловив переконання, що "ніхто не просить Україну відмовитися від традиційної угоди про вільну торгівлю з Росією. Для компаній цілком нормально виробляти свою продукцію для різних ринків".

Фюле заявив, що дуже шкодує з приводу рішення зупинити асоціацію, "ухваленого буквально за кілька днів до Вільнюського саміту".

"Це мало б стати кульмінацією шляху наближення України та ЄС одне до одного - процесу, що його президент України Віктор Янукович, тодішній прем'єр-міністр, допоміг розпочати ще у 2007 році", - нагадав єврокомісар.

Він розуміє, що модернізація та інвестиції "завжди йдуть пліч-о-пліч", але ЄС вражений "необґрунтованими спекуляціями" навколо можливих втрат України від модернізації.

"На жаль, усе навпаки: саме рішення призупинити цю підготовку означатиме втрати…Вона би посилила суверенітет України, зміцнюючи її міжнародне становище, в такий спосіб розкриваючи повністю безмежний потенціал країни", - написав Фюле.

Він заявив, що ЄС і надалі готовий до зближення з Україною.

"ЄС буде готовий відновити підготовку до підписання Угоди про асоціацію, щойно Україна засвідчить свою готовність відновити свій рух до політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС заради блага своїх громадян", - написав єврокомісар.

"Двері до підписання Угоди про асоціацію залишаються відкритими у майбутньому, щойно буде створено відповідні умови", - підсумував Фюле.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!