Київ готовий вкласти в газопровід TANAP 800 мільйонів

Вівторок, 19 листопада 2013, 11:34

Київ готовий стати співінвестором Трансанатолійського газопроводу, по якому планується поставляти каспійський газ до Туреччини і Європи.

Про це за підсумками переговорів президентів України та Азербайджану заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, пише "Комерсант-Україна".

За інформацією видання, в Міненерговугілля підрахували, що при інвестиціях в сумі 800 млн доларів Україна може розраховувати на постачання більш дешевого, ніж російський, газу.

Як повідомляється, газове питання стало одним з ключових, яке обговорювалося президентами Азербайджану та України Ільхамом Алієвим і Віктором Януковичем.

Після двосторонньої зустрічі переговори пройшли у розширеному складі - за участю членів урядів двох країн.

На них українська сторона заявила про готовність взяти участь у реалізації проекту Трансанатолійського газопроводу (TANAP).

"Ми запропонували варіант участі України як в інвестиційній складовій, так і в добудові нової гілки з урахуванням нашої газотранспортної системи і наших сховищ у Західній Україні", - повідомив Ставицький.

Трансанатолійський трубопровід протяжністю близько 2 тис км планується прокласти з Азербайджану через Грузію до Туреччини і далі до країн Європи.

У грудні 2011 року Азербайджан і Туреччина підписали меморандум про взаєморозуміння щодо створення консорціуму для його будівництва. Пропускна спроможність трубопроводу на першій стадії становитиме 16 млрд кубометрів газу на рік, з яких 6 млрд кубометрів будуть використовуватися турецькими споживачами, а 10 млрд кубометрів - європейськими.

На другому етапі планується збільшення обсягу поставок до 24 млрд кубометрів. Введення газопроводу в експлуатацію заплановане на 2017 рік і буде приурочене до початку видобутку вуглеводнів на другій черзі азербайджанського родовища Шах-Деніз.

За попередніми оцінками, вартість проекту становить 5-6 млрд доларів.

Про намір України брати участь у будівництві Трансанатолійського газопроводу восени минулого року заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

За словами тодішнього голови Міненерговугілля Юрія Бойка, Україна вела переговори про передбачувану участь у проекті TANAP з Туреччиною та Азербайджаном з можливою поставкою газу по цьому трубопроводу до Болгарії, а потім через територію Румунії в Україну.

Посол України в Туреччині Сергій Корсунський тоді заявляв, що країна підтримує входження України до проекту, і залишилося тільки переконати Азербайджан. Проте в червні міністр промисловості і енергетики Азербайджану Натіг Алієв заявив, що країна не зацікавлена ​​в участі України в цьому проекті.

Як розповіло джерело в Міненерговугілля, Україна пропонує з'єднати TANAP з газопроводами в Болгарії та Румунії, а потім з газопроводом Ананьєв-Тирасполь-Ізмаїл.

Створений коридор дозволить транспортувати щорічно до 10 млрд кубометрів газу.

При цьому в розширення потужностей газопроводів і збільшення транспортування палива Україна може інвестувати до 800 млн доларів.

"З урахуванням того, що азербайджанський газ при сьогоднішніх цінах на нього буде обходитися Україні на 60-80 доларів за тисячу кубометрів дешевше російського, ці інвестиції окупляться максимум через п'ять років", - заявив співрозмовник у міністерстві.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!