Думка експерта: Заяви про"дружню" знижку на газ для України є маніпуляціями

Середа, 9 жовтня 2013, 14:41

Заяви про зниження ціни на газ для України - не більше, ніж маніпуляція, яку використовують для покращення образу "дружньої" Росії перед Вільнюським самітом та зняття суспільної напруги в Україні після російських торговельних війн.

Про це заявив народний депутат, член парламентського комітету з питань паливно-енергетично комплексу та ядерної безпеки Ігор Васюник.

За його словами, йдеться не про зниження ціни для українського споживача, а про ціну на технологічний газ, який потрібен для роботи та безперебійного постачання газу по газотранспортній системі України.

"Газ за ціною 260 доларів за тисячу кубометрів - це технологічний газ, який закупляється для наповнювання підземних сховищ. Він потрібен для обслуговування газотранспортної системи, для забезпечення безперебійного транзиту газу до Європи. Для цього в підземних сховищах повинно бути закачано не менше, ніж 19 млрд кубометрів газу. Окрім того, "путінівську" знижку на технологічний газ отримала приватна структура Ostchem Group DF. І таку знижку чи поступку отримують десятки фірм в Італії, на Балканах, Австрії чи інших європейських країнах", - каже Васюник.

За його словами, зроблена заява російським президентом Володимиром Путіним про "дружню" знижку на газ для України є лише геополітичною грою та маніпуляціями, зокрема і перед Вільнюським самітом.

"Про знижки можемо тоді говорити, коли їх отримає національний оператор, а не приватний. А вартість газу для українських споживачів як була так і залишається на попередньому рівні", - заявив Васюник.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua