Клименко хоче ввести 3% податок з інвестицій

П'ятниця, 4 жовтня 2013, 10:28

Міндоходів пропонує в структурі податку на розкіш ввести тривідсоткове оподаткування внесків в капітал товариств, цінних паперів і корпоративних прав на суму понад 1 мільйон гривень.

Про це повідомило джерело в уряді, пише "Комерсант-Україна".

Як пише видання, Міндоходів в ході доопрацювання проекту закону про введення з 2014 року податку на розкіш вирішило ще більше посилити оподаткування операцій з цінними паперами.

За словами джерела в уряді, під додаткове оподаткування підпадуть фізичні та юридичні особи, як резиденти, так і нерезиденти, які володіють в Україні корпоративними правами, цінними паперами, а також внесками до статутних капіталів господарських товариств.

Реклама:

"Мова йде про публічні та приватні акціонерні товариства, повні, командитні, товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. Власники таких активів на суму понад 1 тис мінімальних зарплат (1,147 млн гривень) або беруть участь в капіталі на таку ж суму повинні будуть щорічно платити податок до держбюджету в розмірі 3% від оціночної вартості таких активів", - пише видання.

Необхідність такої ініціативи в міністерстві пояснюють соціальною справедливістю.

"Люди, які декларують внески до статутного фонду, але не показують джерела доходу - це те питання, яким потрібно займатися. Коли ми порівнюємо бази даних засновників фізосіб та їх внески із задекларованими ними доходами, звичайно ж, виникають питання. І таких людей досить багато", - розповів Клименко.

Втім, Клименко не зміг назвати розмір очікуваних надходжень до бюджету від введення такого податку.

"Сьогодні ми говоримо про принципи, а не про те, що ми щось зробимо і отримаємо мільйон. Ми будуємо систему, яка буде соціально справедлива, щоб завтра нам не сказали, що тут несправедливість", - відповів він.

Цей податок є частиною податку на розкіш (також стягуватиметься з квартир, будинків, автомобілів, яхт, літаків, вертольотів, антикваріату), надходження від якого повинні скласти 500 млн гривень на рік.

У разі прийняття поправок до Податкового кодексу новий податок стане третім, який стягується з операцій з фінансовими інструментами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!