"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Fitch прогнозує зростання дефіциту держбюджету України до 7% ВВП

Четвер, 31 жовтня 2013, 13:29

Fitch Ratings відзначає посилення фіскального тиску в Україні і прогнозує зростання дефіциту держбюджету до 6,5-7% ВВП за підсумками поточного року.

Про це повідомив директор аналітичної групи з рейтингів європейських країн з економікою, що розвивається Fitch Ratings Чарльз Севілль, передає "УНІАН".

"Бюджетний дефіцит збільшився, і ми очікуємо дефіцит на рівні 6,5-7% ВВП, у той час як торік цей показник становив 6%. Фіскальний тиск посилюється, що призводить до зростання боргів, але уряд покладається більше на Нацбанк", - сказав Севілль.

За його словами, Національний банк збільшує свою частку у фінансуванні бюджетного дефіциту, в його портфелі близько 60% боргових паперів уряду.

Реклама:

"Це тиск, уряд готується випустити фінансові векселі для відшкодування ПДВ і таким чином збільшує свій борг не прозоро", - додав представник агентства.

Також Севілль відзначив відсутність бюджету на наступний рік.

"Бюджету на 2014 рік немає і не було. Але ми очікуємо наприкінці листопада і припускаємо, що це буде більш жорсткий бюджет. Якщо наступного року з'явиться фінансування, ми прогнозуємо дефіцит на більш низькому рівні в 6,1% ВВП, але все залежить від ситуації", - резюмував представник агентства.

За данними Держстату, валовий внутрішній продукт України в третьому кварталі 2013 року знизився на 1,5% порівняно з третім кварталом 2012 року.

Як повідомлялося раніше, за прогнозами Fitch, сальдо поточного рахунку платіжного балансу України в 2013 році буде негативним на рівні 7,3% ВВП, а у 2014-му також негативним - на рівні 6,2% ВВП.

Загальний обсяг держборгу України до кінця 2013 року становитиме 35,7% ВВП, а до кінця 2014-го - 41,6% ВВП.

Як повідомлялося раніше, Fitch Ratings прогнозує Україні економічний ріст у 0,5-1% протягом 2013-го та 2-3% протягом 2014-го.

Експерти агенції також вважають можливим подальше знецінення української гривні до 8,5 гривень за долар в кінці 2013 та до 9 гривень за долар в кінці 2014.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: