Сальдо зовнішньої торгівлі "молочкою" знизилося на 17%

Четвер, 24 жовтня 2013, 17:25

Сальдо зовнішньої торгівлі молочними продуктами становить 210 млн доларів, а це на 17% нижче торішнього сальдо за відповідний період.

Про це йдеться в прес-релізі "Українського клубу аграрного бізнесу".

Згідно з даними асоціації, за підсумками трьох кварталів 2013 року, Україна експортувала молочну продукцію на загальну суму 367 млн ​​доларів, що на 2% перевищує показники аналогічного періоду минулого року, проте в кількісному вираженні експорт з України знизився.

Імпорт молочної продукції за 9 місяців цього року зріс на 37% і у вартісному вираженні становив 157 млн ​​доларів.

"З підписанням Угоди про асоціацію для України відкриється ринок ЄС, який налічує більше 500 млн споживачів", - говорить Володимир Лапа, генеральний директор УКАБ.

Він також повідомив, що для експорту більшості молочних продуктів встановлені певні квоти на безмитний експорт даних товарів, а також перехідний період, протягом якого вивізні мита будуть знижені або повністю скасовані.

"Однак для експорту сирів не передбачено перехідного періоду. Це означає, що після отримання дозволу від Єврокомісії з охорони здоров'я і захисту прав споживачів ЄС Україна зможе без вивізного мита в необмеженій кількості експортувати сири до Європи" - вважає Лапа.

Генеральний директор додав, що для цього необхідно прийняти ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо безпеки харчових продуктів", який регламентує створення єдиного компетентного органу у сфері контролю якості та безпеки продукції.

"Без виконання цих двох пунктів дорога на європейські ринки для української молочної продукції буде закритою", - підсумував Лапа.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua