Ощадбанк планують зробити лотерейним монополістом

Середа, 4 вересня 2013, 08:50

У парламенті зареєстровано законопроект № 3161, в якому запропоновано зробити цей банк єдиним організатором державних лотерей в Україні.

Про це пише "Комерсант- Україна" .

Як повідомляється, монополія на здійснення лотерейної діяльності може бути віддана державному операторові - Ощадбанку.

Зараз їх можуть проводити будь-які компанії, що мають відповідну ліцензію, пише видання.

Ініціатор документа депутат Партії регіонів Андрій Пінчук пояснює свою пропозицію необхідністю наповнення державного бюджету. Всі кошти, отримані від проведення лотерей, запропоновано витратити на фінансування в держбюджеті видатків соціального характеру. При цьому 25 % коштів обіцяють направити на погашення виплати компенсацій за знеціненими вкладами громадян в Ощадбанку СРСР.

"Закон  "Про державні лотереї в Україні" дозволяє працювати на ринку приватним компаніям. Ліцензії мають чотири гравці: МСЛ, "Українська національна лотерея" , "Патріот", а також Ощадбанк, який зараз не займається організацією лотерей", - йдеться в повідомленні.

Автор законопроекту незадоволений тим, що приватні оператори залучають громадян в азартні ігри під виглядом "державних лотерей" .

"Монополія полягає в тому, що в Україні діятиме єдиний організатор державних лотерей в особі Ощадбанку, який є єдиною держустановою, яка має досвід проведення лотерейної діяльності протягом багатьох років і розгалужену мережу розповсюдження лотерей", - йдеться в пояснювальній записці.

В Ощадбанку поки не виробили свою позицію щодо цієї ініціативи, яка знаходиться ще на стадії законопроекту.

"У нас є ліцензія на лотерейну діяльність, але вона не реалізована. Зараз ми розглядаємо питання про запуск власної лотереї, але поки не знаємо, якою вона буде" , - пояснює заступник голови правління Ощадбанку Олександр Гришко.

Монополію запропоновано створити на великому ринку. Обсяг реалізації лотерейних квитків в 2012 році збільшився майже в 2,5 рази - до 4,1 млрд гривень. Доходи МСЛ становили 2,1 млрд гривень, "Патріота" - 1,7 млрд гривень, "Української національної лотереї" - 280 млн гривень.

Учасники ринку вважають, що прийняття закону загрожує Ощадбанку підвищеними ризиками.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!