Україна є першою в світі з виробництва меду на душу населення

Четвер, 8 серпня 2013, 15:02

Україна є першою в світі з виробництва меду на душу населення з показником 1,5 кг.

Про це повідомили в агенції AgriEvent, йдеться у повідомленні асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

За даними агенції, Україна впевнено тримається в трійці світових лідерів з виробництва меду, а найближчим конкурентом України з виробництва меду серед країн ЄС є Іспанія, яка в світовому рейтингу поступається Україні 11 позиціями.

"Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в декілька разів, Україна є одночасно першою в світі з виробництва меду на душу населення серед основних виробників з показником 1,5 кг", - заявив директор AgriEvent Анатолій Циркун.

За його словами, позитивною є тенденція до постійного збільшення обсягів експорту меду з України, який протягом останніх трьох років зріс майже вдвічі з близько 7 до 13 тис тонн відповідно.

"2013 рік в даному відношенні очікується не менш продуктивним - за результатами І півріччя було експортовано 7,9 тис тонн, а загалом очікується, що експорт за підсумками року становитиме близько 20 тис тонн", - зазначив Циркун.

За даними експерта, в 2012 році виробництво меду в Україні становило 70,3 тис тонн, що на 40% більше аналогічного показника в 2000 році.

"Якщо розглядати регіональний розріз, то найбільшими виробниками меду в 2012 році стали Донецька, Миколаївська та Житомирська області", - підсумував Циркун.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!