Молдова почала будівництво нового газопроводу

Вівторок, 27 серпня 2013, 15:53

27 серпня Молдова повідомила про старт будівництва нового газопроводу Унгени-Ясси, введення якого зменшить закупівлі "блакитного палива" в Росії.

Про це передає "Інтерфакс-Україна".

Згідно з повідомленням, старт прокладки нової труби дали у вівторок прем'єр-міністри Молдови та Румунії - Юріє Лянке і Віктор Понта, а також європейський комісар з енергетики Гюнтер Еттінгер.

Загальна протяжність газопроводу Унгени-Ясси 43,2 км, його будівництво оцінюється в 19 млн євро, з яких 9 млн євро припадає на молдавську ділянку.

Як прогнозує румунський прем'єр, вже в квітні 2014 року, коли газопровід планується здати в експлуатацію, молдавани стабільно почнуть отримувати європейський газ.

Слід зазначити, що молдовський уряд пов'язує будівництво цього газопроводу із зміцненням енергетичної безпеки країни та диверсифікацією джерел поставок природного газу.

Так, вже через кілька років Молдова збирається отримувати необхідний їй обсяг природного газу з альтернативних джерел за рахунок будівництва компресорної станції та прокладання газопроводу Унгени-Ясси до Кишинева, що оцінюється приблизно в 150 млн євро.

В уряді вважають, що по трубі піде не тільки європейський газ, але і російський газ, причому, як з західного напрямку, так і зі Сходу на Захід. Голова Асоціації споживачів енергії Ніколає Могоряну зазначив, що "технічно це буде можливо, тому що газопровід зможе працювати в реверсному режимі".

Нагадаємо, що газопровід Унгени-Ясси забезпечить взаємне підключення газових мереж Румунії та Молдови і дозволить транспортувати в кінцевому підсумку 1,5 млрд кубометрів природного газу на рік. Загальна його протяжність 43,2 км, з яких 11 км - на території Молдови.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!