Світовий банк може позичити Україні 800 мільйонів доларів

П'ятниця, 2 серпня 2013, 15:27

Мінекономторгівлі домовилося зі Світовим банком збільшити портфель проектів.

Про це йдеться у відповідній домовленості, яка була досягнута під час зустрічі міністра економічного розвитку і торгівлі Ігоря Прасолова з директором Світового банку у справах України, Білорусії та Молдови Чімяо Фаном, пише "УНІАН".

За словами міністра, на сьогодні чинний портфель банку в Україні відповідає пріоритетам державної політики для модернізації реального сектору економіки.

У той же час він повідомив, що в 2013 - 2014 роках Україна розраховує на підтримку з боку Світового банку у підготовці нових інвестиційних проектів для вдосконалення системи охорони здоров'я та підвищення ефективності надання соціальних послуг, модернізації муніципальної, транспортної та енергетичної інфраструктури.

Прасолов зазначив, що цього року українською стороною вже ініційовано підготовку "Другого проекту розвитку міської інфраструктури", також МОЗ готує пакет документів по "Проекту реформування регіональних систем охорони здоров'я України".

Крім того, Мінрегіон завершує підготовку пакету документів для ініціювання проекту "Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України".

Також на стадії підготовки знаходяться: "Другий проект з передачі електроенергії" і "Другий проект з удосконалення системи соціальної допомоги".

Чімяо Фан висловив сподівання, що українська сторона активізує роботу з ініціювання та підготовки згаданих проектів.

"Загальна сума п'яти проектів становить близько 1,5 млрд доларів і ми дуже сподіваємося, що в цьому фінансовому році радою директорів Світового банку будуть прийняті рішення про надання Україні кредитів для реалізації трьох з цих проектів, а саме - "Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання Україна", "Другий проект розвитку міської інфраструктури" і "Другий проект з удосконалення системи соціальної допомоги", - зазначив Фан.

Також він поінформував про можливість надання Україні системних позик для фінансування державного бюджету на загальну суму 800 млн доларів.

Умовою отримання Україною таких позик є відновлення співпраці з МВФ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!